KULLANIM KOŞULLARI


AŞAĞIDA YERALAN KURALLAR, BU MOBİL UYGULAMAYI VE HİZMETLERİMİZİ KULLANIMINIZI DÜZENLEYEN GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARDIR. ANNEBURADA WEB SİTESİNE, MOBİL UYGULAMASINA, BÜLTENLERİMİZE VEYA DİĞER HİZMETLERE ERİŞEREK, BUNLARI KULLANARAK VEYA KAYDOLARAK, BU ŞARTLARI ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ OLMAKTASINIZ. EĞER BU ŞARTLARDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ, YUKARIDA BAHSEDİLEN HİZMETLERDEN FAYDALANMAMAYI TERCİH ETMELİSİNİZ.


Giriş

Anneburada mobil uygulamasına (yada www.anneburada.com web sitesine) hoş geldiniz. Bu mobil uygulama/web sitesi ve birlikte “Mobil Uygulama” olarak anılır) sağladığı bilgi, içerik, ürün ve hizmetler, size Lokal Tanıtım Medya Satış ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi (“ANNEBURADA”) tarafından sağlanır. Kullanım Koşulları (“Sözleşme”), bu Mobil Uygulamayı kullanımınızı düzenleyen hüküm ve koşulları ortaya koymaktadır.


Sözleşmedeki Değişiklikler

ANNEBURADA, zaman zaman kendi takdirine bağlı olarak, Mobil Uygulamasındaki bu kaydı güncelleyerek ve Anlaşmanın yeni sürümünün yürürlüğe girme tarihini belirterek Sözleşmede değişiklikler yapabilir. Sözleşmenin yeni bir versiyonunun yayınlanmasının ardından Mobil Uygulamasını kullanmaya devam etmeniz, bu tür değişiklikleri peşinen ve herhangi bir bildirime gerek olmaksızın kabul ettiğiniz anlamına gelir. Buna göre, Mobil Uygulamasını ne zaman ziyaret ederseniz, Sözleşmenin yeni bir versiyonunun gönderilip gönderilmediğini kontrol etmelisiniz.


İletişim bilgileri

Bu Sözleşme ya da Mobil Uygulaması ile ilgili herhangi bir sorunuz ya da endişeniz varsa, destek@anneburada.com adresine e-posta yoluyla başvurabilirsiniz.


Mobil Uygulama Hedef Kitlesi

Bu Mobil Uygulama ANNEBURADA tarafından işletilmektedir. Bu Mobil Uygulama yetişkinlere yöneliktir ve on altı yaşın altındaki çocuklar için tasarlanmamıştır.


Gizlilik

Mobil Uygulama aracılığıyla toplanan ve kişisel veri olarak tanımlanabilecek nitelikteki bilgilerle ilgili mevcut uygulamalarımızı Gizlilik Politikamızda tanımladığımızı, politikalarımızı ve uygulamalarımızı zaman zaman kendi takdirimize bağlı olarak güncelleyebileceğimizi tarafınıza bildiririz.


İçeriği ve Bilgiyi Kullanımınız – İçeriğe Saygı Duyma

Mobil Uygulamamızda çeşitli bilgiler, tavsiyeler, mektuplar, mesajlar, yorumlar, yazılar, metinler, grafikler, yazılımlar, müzik, ses, fotoğraflar, videolar, veriler ve diğer materyaller (“İçerik”) bulunmaktadır. İçeriğin bir kısmı ANNEBURADA veya tedarikçileri tarafından sağlanmıştır ve diğer İçerikler, Sohbet Odaları, bloglar, bülten panoları veya tartışmalara gönderilen mesajlar aracılığıyla sağlanan Kullanıcı görüşleri gibi Mobil Uygulamasını kullanan kişiler (“Kullanıcılar”) tarafından sağlanır. ANNEBURADA, Mobil Uygulamasında yayınladığı İçeriği doğru, eksiksiz ve güncel tutmaya çalışsa da herhangi bir İçeriğin yanlışlığından, eksikliğinden veya zamanında olmamasından sorumlu tutulamaz. Ayrıca tedarikçileri veya Mobil Uygulamanın Kullanıcıları tarafından Blogcular dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Kullanıcılar veya üçüncü şahıslar tarafından ifade edilen veya sunulan tüm görüşler, tavsiyeler, beyanlar veya diğer bilgiler, ANNEBURADA’ya ait değildir, ilgili Kullanıcıya veya diğer üçüncü şahıslara aittir. ANNEBURADA, Mobil Uygulamasında yer alan herhangi bir fikrin, tavsiyenin veya ifadenin doğruluğunu veya güvenilirliğini onaylamaz ve bunlardan sorumlu değildir.

ANNEBURADA’nın, Kullanıcılar tarafından mobil uygulama üzerinde, Forum bölümde yayınlanan veya erişilebilen herhangi bir İçeriği önceden görüntüleme, düzenleme veya kaldırma zorunluluğu olmamakla birlikte, ANNEBURADA, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİNE BAĞLI VE TEK TARAFLI OLARAK, HERHANGİ BİR NEDENLE, BU İÇERİĞİ ÖNCEDEN GÖRÜNTÜLEME, DÜZENLEME, KABUL ETMEYİ REDDETME, KALDIRMA VEYA TAŞIMA HAKKINA SAHİPTİR. OLACAKTIR.

MOBİL UYGULAMASI ARACILIĞIYLA ERİŞİLEBİLECEK İÇERİKLER, ANNEBURADA’NIN, TEDARİKÇİLERİNİN VE KULLANICILARININ TIBBİ, DANIŞMANLIK, YASAL VEYA DİĞER PROFESYONEL HİZMETLER VEYA TAVSİYELER VERMEDİKLERİ ANLAYIŞIYLA SAĞLANIR.

BU TÜR İÇERİKLER YALNIZCA GENEL BİR EĞİTİM YARDIMI OLARAK TASARLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR KİŞİSEL SORUN İÇİN TIBBİ YA DA SAĞLIK HİZMETİ ÖNERİSİ OLARAK KABUL EDİLEMEZ VEYA TIBBİ TANI VE TEDAVİ AMAÇLI KULLANILMAZ. AYNI ZAMANDA, BU İÇERİKLERİN SİZE HAS (TIBBI yada TIBBİ OLMAYAN) VERİLERE SAHİP KALİFİYE BİR SAĞLIK HİZMETİ SAĞLAYICISININ PROFESYONEL DANIŞMANLIK VE HİZMETLERİNİN YERİNİ ALMASI AMAÇLANMAMIŞTIR. HERHANGİ BİR TIBBİ DURUMLA İLGİLİ OLARAK VE YENİ BİR TEDAVİYE BAŞLAMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA VEYA BAŞKA BİR KALİFİYE SAĞLIK UZMANINA DANIŞIN.


Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçerik

Yapılan Temsilcilikler ve Verilen Haklar


Mobil Uygulamaya gönderdiğiniz, yayınladığınız veya başka bir şekilde kullanabileceğiniz tüm İçerikten sorumlusunuz. Bunu yaparak, ANNEBURADA’ya, söz konusu içeriğin gizli olmadığını ve bu İçeriği göndermek, göndermek veya başka bir şekilde sunmak için gerekli tüm izinlere sahip olduğunuzu, bunlarla ilgili olarak yasal bir sorun çıkması, 3. şahıslar tarafından herhangi bir hak, alacak, zarar ve tazminat talebinde bulunması, cezai bir işlemle karşılaşılması halinde tüm sorumluluğun tarafınıza ait olacağını, kayıtsız şartsız bir şekilde, peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

ANNEBURADA, gönderdiğiniz, yayınladığınız veya Mobil Uygulamasından başka bir şekilde yararlanabileceğiniz İçerikle ilgili olarak mülkiyet hakkı iddia etmez ve bu İçeriğin tüm mülkiyet haklarını ve İçeriğinizi belirlediğiniz şekilde kullanma hakkını saklı tutmaya devam edersiniz. Bununla birlikte, ANNEBURADA ve iştiraklerine dünya çapında, münhasır olmayan, kalıcı, tamamen alt lisanslanabilir, telif ücretsiz bir hak ve aşağıda belirtildiği gibi bir lisans vermektesiniz:

1. Mobil Uygulamanın halka açık alanlarına (örneğin özel bir iletişim olarak tasarlanmadı), gönderdiğiniz, yayınladığınız veya başka bir şekilde kullanabileceğiniz içerikleri, kullanma, çoğaltma, değiştirme lisansı ve mobil uygulamada dünya çapında veya başka bir şekilde bu içeriği (tamamen veya kısmen) - uyarlamak, yayınlamak, tercüme etmek, türetmek, yaratmak, dağıtmak, halka açık bir şekilde kamuya göstermek ve/veya herhangi bir şekilde, başka eserlere dahil etmek, şimdi bilinen veya daha sonra geliştirilen teknoloji ile herkese açık bir şekilde gerçekleştirmek ile birlikte halka açık olarak göstermek.


Mülkiyet ve Fikri Mülkiyet Hakları

Sahiplik

Bu Mobil Uygulama ANNEBURADA’ya aittir. Mobil Uygulamada bulunan İçeriğe, Mobil Uygulamanın görünümüne ve izlenimine, Mobil Uygulamada görüntülenen tasarımlara, ticari markalara, hizmet markalarına ve ticari isimlere ve Mobil Uygulamanın sayfalarına ilişkin tüm hakları ve unvanları ANNEBURADA veya lisans verenlerinin mülküdür ve telif hakları, ticari markalar, patentler veya diğer mülkiyet hakları ve yasaları ile korunmaktadır.

İçerik Kullanma Lisansı

ANNEBURADA, yalnızca herhangi bir telif hakkı veya ticari marka bildirimini silmemeniz veya gizlememeniz koşuluyla, Mobil Uygulamadan alınan İçeriği görüntülemek, kopyalamak, yazdırmak ve dağıtmak veya İçerikle birlikte gösterilen diğer mülkiyet hakları bildirimleri için size münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir, sınırlı bir lisans verir. ANNEBURADA’nın önceden yazılı izni olmadan, Mobil Uygulama aracılığıyla sunulan herhangi bir İçeriği başka bir şekilde veya başka bir amaçla kullanamazsınız. Bu Sözleşmede tarafınıza açıkça verilmeyen tüm haklar sadece ANNEBURADA’ya aittir.

Ticari Marka Bildirimleri

Bu Mobil Uygulamada kullanılan tüm ticari markalar, hizmet markaları, logolar ve tasarımlar tescilli veya tescilsiz olsun, ANNEBURADA veya diğer üçüncü taraflara aittir. Daha önce yazılı onayımız olmadan ANNEBURADA veya bağlı şirketlerine ait hiçbir ticari marka, hizmet markası, logo veya tasarımı kullanamaz veya görüntüleyemezsiniz.

Reklam Verenlerle veya Diğer Üçüncü Taraflarla ve Diğer Uygulama ve Web Siteleri ile İletişiminiz

Mobil Uygulamada bulunan veya erişilen reklam verenler veya diğer üçüncü şahıslarla olan ilişkileriniz yalnızca sizinle üçüncü şahıs arasındadır. Bu anlaşmalar, promosyonlara katılımınızı, varsa eşyaların ödemesini ve teslimatını ve bu anlaşmalarla ilgili şartlar, koşullar, garantiler veya beyanları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu bağlantılar yalnızca Kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla verilmiştir ve ANNEBURADA tarafından üçüncü taraf Uygulama ve Web sitelerindeki içerik, öğe veya hizmetlerin bir desteği olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitelerdeki içerik, öğeler veya hizmetler de dahil olmak üzere bu sitelere erişme ve bunları kullanma riski size aittir.

ANNEBURADA, herhangi bir içerik ve gizlilik uygulamasına ilişkin olarak veya bu üçüncü şahıslara veya bu üçüncü şahıslardan elde edilebilecek herhangi bir ürün veya hizmete ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmaz ve garanti vermez. ANNEBURADA’nın bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayacağını peşinen kabul etmektesiniz. Sizinle üçüncü şahıslar arasında gerçekleşen herhangi bir anlaşma sonucunda veya bu üçüncü şahısların Web Sitesinde bulunmasının bir sonucu olarak herhangi bir zarar doğması halinde, ANNEBURADA’nın hiçbir sorumluluğunun olmadığını, ANNEBURADA’dan hiçbir hak, alacak ve zarar tazmini talebinde bulunamayacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Mobil Uygulamaya İlişkin Garantilerin Reddi

Mobil Uygulama “olduğu gibi” ve “mümkün olduğu kadar” esasına göre sunulmaktadır. ANNEBURADA, sınırlama olmaksızın ticari garantisi, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal edilmeme de dahil olmak üzere, açık veya zımni herhangi bir garantiyi açıkça reddeder.

ANNEBURADA, mobil uygulamasının gereksinimlerinizi karşılayacağına veya mobil uygulamasına erişimin kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağına veya varsa kusurlarının düzeltileceğine dair hiçbir garanti vermez. ANNEBURADA, mobil uygulamasının kullanımı ile elde edilebilecek sonuçlar veya mobil uygulama aracılığıyla elde edilen bilgilerin doğruluğu, kalitesi veya güvenilirliği konusunda hiçbir garanti vermez.

Yükümlülük Sınırlamaları

ANNEBURADA VE BAĞLI KURULUŞLARI, MOBİL UYGULAMASINDA BULUNAN İÇERİĞE DAYANARAK GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ HERHANGİ BİR İŞLEMLEDOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK İLGİLİ OLAN HERHANGİ BİR SONUÇ İÇİN SORUMLULUK KABUL ETMEZ. BU İÇERİĞİN DOĞRULUĞU, EKSİKSİZLİĞİ VEYA KULLANIŞLILIĞI DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR İÇERİĞİN KULLANIMIYLA İLİŞKİLİ TÜM RİSKLERİ KABUL ETMEKTESİNİZ. ANNEBURADA’NIN, KULLANICILARIN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKARET, SALDIRI VB CEZAİ SORUMLULUK GEREKTİREN VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞLARINDAN SORUMLU OLMADIĞINI KAYITSIZ VE ŞARTSIZ BİR ŞEKİLDE KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTESİNİZ.

EK OLARAK, HİÇBİR DURUMDA, ANNEBURADA VEYA BAĞLI KURULUŞLARI, BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR KULLANIM KAYBI, KAR KAYBI, VERİ KAYBI, İKAME ÜRÜNLERİN TEDARİK MALİYETİ DAHİL, HİÇBİR ÖZEL, DOLAYLI, TESADÜFİ, CEZAİ VEYA SONUÇTA ORTAYA ÇIKABİLECEK HERHANGİ BİR ZARARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

Tazminat

Sözleşmeyi ihlal etmenizle doğrudan veya dolaylı olarak ilgili olmak üzere; veya mobil uygulaması üzerinden gönderdiğiniz, yayınladığınız veya ilettiğiniz İçeriklerle ilişkili olarak;

ANNEBURADA’ya, yöneticilerine, çalışanlarına, acentelerine ve iştiraklerine, üçüncü kişilere herhangi bir zarar vermemeyi,her türlü sorumluluğun tarafınıza ait olacağını, her türlü, zarar ve tazminat taleplerini (tüm ferileriyle birlikte), karşılamayı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

İçeriğe İlişkin Şikayetler

Telif hakkı ihlali şikayetleriyle ilgili olarak, destek@anneburada.com eposta adresine eposta göndererek Lokal Tanıtım Medya Satış ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi -Nakkaş Mah. Hadımköy Nakkaş Yolu Cd. No:10/1 Çatalca– Hadımköy İstanbul adresine posta yoluyla bildirimde bulunabilirsiniz.

Hesabınız

ANNEBURADA hesabınızla ilişkili tüm şifrelerinizin gizliliğini korumak, hesabınızdaki tüm etkinlikleri izlemek ve hesabınız altında gerçekleşen tüm etkinliklerin sorumluluğunu almak sizin yükümlülüğünüzdedir. (Anneburada tarafından sebep olunan güvenlik ihlalleri bunun haricindedir).

Mobil Uygulamanın Değiştirilmesi veya Askıya Alınması

ANNEBURADA, size bildirmeden, herhangi bir zamanda bu mobil uygulamayı veya herhangi bir bölümünü geçici veya kalıcı olarak değiştirebilir, durdurabilir veya askıya alabilir.

Fesih

ANNEBURADA ,Sözleşmeyi herhangi bir zamanda, derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Fesihten sonra, artık Mobil Uygulamasına erişemezsiniz.

Sözleşmenin Bölünebilirliği

Sözleşmenin herhangi bir hükmünün mahkeme veya başka bir bağlayıcı otorite tarafından geçersiz olduğu tespit edilirse, Sözleşmede yer alan diğer hükümler tam yürürlükte ve etkili devam eder.

Uygulanabilir yasa

Bu Sözleşme, Web Sitesi, Mobil Uygulama ile ilgili herhangi anlaşmazlığın çözümü için Türkiye Cumhuriyeti kanunları dikkate alınır ve İstanbul Adliyesi mahkemeleri yetkilidir.